Idealne książeczki na początek

Książka – prezent dla dziecka w każdym wieku

Nawet małe dzieci chętnie oglądają książki z obrazkami i niewielką zawartością tekstu. Dla najmłodszych produkuje się specjalne książeczki z grubymi kartkami – kilka lub ewentualnie kilkanaście kartek łatwo się przegląda bez ryzyka podarcia przez niezbyt jeszcze zręczne palce malucha. Kartki zawierają obrazki oraz elementy ruchome, które można wypychać i tym samym zmieniać ich pozycję, modyfikując scenę. Dla nieco starszych dzieci dostępny jest już tekst – początkowo pojedyncze wyrazy, później kilka zdań opisujących perypetie rysunkowych bohaterów. Z książki korzystać można w towarzystwie rodziców, którzy pomogą przy nauce liter i sposobu ich łączenia. W miarę robienia postępów można kupować coraz bardziej zaawansowane książeczki, co będzie świetnym przygotowaniem do przedszkolnych lub szkolnych zajęć polegających na czytaniu i pisaniu. Korzystanie z książek to również coś, co gwarantuje nabycie umiejętności rozumienia treści.

Dla starszych dzieci

Opanowanie umiejętności czytania to dopiero początek. Później można ją szlifować dzięki specjalnie skonstruowanym opowiadaniom dla małych czytelników. Rodzice mogą np. nabyć dla dziecka książki z konkretnymi wyrazami albo tematyczne, co umożliwi mu naukę interesujących w danym wieku rzeczy. Przeważnie treść książek to bajki, specjalnie skonstruowane, żeby zagwarantować jak największą wartość edukacyjną. Pogodne opowiadania uczą o różnych prawach natury, zachowaniu się w różnych sytuacjach, zawodach czy obowiązkach, jakie przyjmują ludzie na całym świecie.

2 Komentarze

  1. Fajne były też te klasyczne elementarze – z Alą i Asem:P Teraz już takich nie ma, chociaż nowoczesne mają lepszy papier i są bardziej kolorowe.

  2. Pamiętacie książeczki z serii „Poczytaj mi mamo”? Miałam całkiem sporo takich. Były już raczej dla starszych dzieciaków, ale zawierały super opowiadania, o kocie Filemonie, jakichś misiach, itd…

Skomentuj

Your email address will not be published.


*