Potęga spacerów

Spacer – okazja do wspólnego spędzania czasu

Spacerowanie z rodzicami to bardzo miłe przeżycie dla dzieci w różnym wieku, nawet dla tych starszych – jest to czas na rozmowę lub wspólne ćwiczenie formy. Już od pierwszych dni życia dziecka można myśleć o umożliwianiu mu przebywania na zewnątrz, co jest bardzo zdrowe, jeśli maleństwo będzie odpowiednio ubrane. Najlepszy jest ubiór tzw. na cebulkę, bo można w takim przypadku łatwo coś zdjąć lub dodać w zależności od pogody. Dobrze jest każdego dnia poświęcać na spacer choćby kilkanaście minut, będzie to bardzo zdrowe i wprowadzi pozytywny element do codziennego harmonogramu. Im dziecko będzie starsze, tym można nieco wydłużać czas spędzony na zewnątrz. Należy go też wzbogacać; postoje na placu zabaw lub w innych przyjemnych miejscach dostarczą dziecku okazji do swobodnego poruszania się na świeżym powietrzu. Niejednokrotnie jest to też możliwość poznania rówieśników i nawiązania pierwszych znajomości.

Zabawy na świeżym powietrzu

Warto rozwijać wspólne spacery w kierunku coraz bardziej zaawansowanej aktywności. Dziecko powinno wiedzieć, że ruch to zdrowie, a dzięki np. uprawianiu sportu można poprawić wydajność organizmu i zapobiec powstaniu wielu chorób, jak również pojawieniu się nadwagi. Wysportowani rodzice mogą zabierać dzieci na wycieczki rowerowe lub grać z nimi w gry zespołowe – piłkę ręczną, siatkową, w kosza lub palanta. Mnóstwo okazji do wspólnego uprawiania sportu pojawia się też zimą, kiedy to można skorzystać z lodowiska, zjazdów saneczkowych, stoków narciarskich itd.

2 Komentarze

  1. Nowak-Kowalska-Marta 6 grudnia 2017 o 06:15

    Zazdrościłam tym rodzicom, którzy mogli spacerować ze swoimi dziećmi, moi ciągle pracowali i nie mieli dla mnie czasu. Ja będę ze swoimi wychodzić jeśli tylko będzie taka możliwość.

  2. wysportowany tato lub mama jeżdżąca na nartach to +50 pkt do respektu na dzielni 😉

Skomentuj

Your email address will not be published.


*